Ostatnia aktualizacja strony: 11.06.2017 r.

W czwartek 15.06 przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Główna uroczystość połączona z procesją rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP (ks. Marianie). Po Mszy św. ok. 10.40 wyruszymy wspólnie procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Dzieci klas III przychodzą w strojach pierwszokomunijnych. Koła Żywego Różańca prosimy o zabranie z kościoła na procesję sztandarów, a panów niosących baldachim o zabranie komży. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami: Bazylianówka. Porzeczkowa, Walecznych i Ponikwoda. Nasza parafia przygotowuje ołtarze: trzeci i czwarty. Trzeci ołtarz będzie przy posesji p. Frączek – Walecznych 23 (przygotowują mieszkańcy ul. Walecznych, Rudnicka, Prosta i Ustronie). Czwarty ołtarz będzie przy naszym kościele (przygotowują mieszkańcy ul. Ponikwoda, Sportowa, Dworska, Ludowa i Wielka). W środę, od rana prosimy o pomoc przy uprzątnięciu placu przy kościele. W sprawie ubierania ołtarzy prosimy konsultować się z księżmi i s. Eweliną. Ofiary złożone w Boże Ciało na tacę będą przeznaczone na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

W Boże Ciało odbędzie się jubileuszowy, XV Koncert Chwały. W tym roku towarzyszy mu hasło "Światło", nawiązujące i skupiające się na Eucharystii. Po raz pierwszy Koncert Chwały odbędzie się na Placu Zamkowym, początek o godz. 19.00. Głównym gościem koncertu będzie Natalia Kukulska. Na scenie wystąpią także Mariusz Matera, lubelska wspólnota Guadalupe, Gospel Rain i 100-osobowy Chór dla Jezusa. Centralnym punktem wydarzenia będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W czasie trwania oktawy Bożego Ciała zapraszamy każdego dnia o 17.30 na nabożeństwo czerwcowe i procesję przed kościołem.

Uczestników organizowanej z naszej parafii samolotowej pielgrzymki do Fatimy prosimy o uzupełnianie pozostałej kwoty za pielgrzymkę. Termin wpłat mija 25.06.

Wciąż ponawiamy prośbę o zgłaszanie rodzin (zwłaszcza w domach prywatnych) chętnych przyjąć na jeden nocleg z 8 na 9 września b.r. dwie osoby z grupy pielgrzymów niewidomych i niedowidzących, które przybędą na ogólnopolską pielgrzymkę do Lublina.

Przypominamy o nabożeństwach czerwcowych. Zapraszamy do naszego kościoła codziennie o godz. 17.30.

Dziękujemy za ofiary na kościół i dalsze prace budowlane. Bóg zapłać! Naszą wdzięcznością jest modlitwa o Boże błogosławieństwo dla wszystkich ofiarodawców! (Msza św. w niedzielę o 12.00).