Ostatnia aktualizacja strony: 16.04.2017 r.

Pielgrzymka do Portugalii i Santiago de Compostella

Jako wspólnota parafialna podjęliśmy pomoc naszej parafiance, która w wyniku pożaru mieszkania w minioną niedzielę straciła cały swój dobytek. Poza udzielonym dotychczas wsparciem, poszukujemy obecnie m.in. małej lodówki, pralki, kabiny prysznicowej, szafek kuchennych, krzeseł i niedużego stołu. Osoby chcące pomóc prosimy o kontakt z duszpasterzami.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Tradycyjnie w tym dniu wysłuchamy listu Rektora KUL Jana Pawła II, a ofiary na tacę będą przeznaczone na rzecz naszej katolickiej uczelni.

Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Do soboty trwa w naszej parafii nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia (zamiast różańca).

W przyszłą niedzielę - Miłosierdzia Bożego - przypada święto patronalne Caritas. W tym dniu w parafii gościć będziemy z kazaniami znanego biblistę ks. prof. Mirosława Wróbla. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia Biblii Aramejskiej, autorstwa ks. profesora oraz innych ciekawych pozycji o tematyce biblijnej. O godz. 15.00 zgromadzimy się na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Szczególne zaproszenie kierujemy do tych osób, które przystąpiły do modlitewnej wspólnoty Bożego Miłosierdzia. Zostaną im rozdane teksty nowenny do indywidualnych rozważań na najbliższy miesiąc.

W dniach 08-09 września b.r., odbędzie się w Lublinie ogólnopolska pielgrzymka osób niewidomych i niedowidzących. Do naszego miasta przybędzie ponad 2000 osób. Do naszej parafii zostanie skierowanych 50 osób. W związku z tym zwracamy się z prośbą o przyjęcie na nocleg po dwie osoby z grupy, która przybędzie na pielgrzymkę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za modlitwę i ofiary na rzecz kościoła i dalszej budowy. Bóg zapłać! Naszą wdzięcznością jest szczególna modlitwa w intencji wszystkich ofiarodawców! (Msza św. w niedzielę o 12.00).